تست کرونا در منزل

با کمک رسا همین امروز در محل مورد نظر خود تست pcr و تست آنتی بادی دهید. تست کرونا در منزل رسا توسط معتبر ترین آزمایشگاه های هر شهر با رعایت کلیه ی پروتکل های بهداشتی ظرف کمتر از 24 ساعت پس از درخواست شما انجام می شود.

تماس با پشتیبانی

علائم شایع کرونا

اگر هر یک از این علائم را دارید می توانید با تست در منزل از سلامت یا ابتلای خود مطلع شوید

تب بالا

یکی از اولین علائمی که در کرونا شناسایی شد و در عموم مبتلایان دیده شده است تب 38 تا 40 درجه است.

سرفه خشک

سرفه ها می تواند بسته به شخص کم یا زیاد باشد اما عموما بدون مخاط در گلو و بعضا همراه با سوزش هستند.

تنگی نفس

مشکل و سنگینی در هنگام نفس کشیدن خصوصا در هنگام خواب که ممکن است با حساسیت فصلی اشتباه گرفته شود.

خستگی

خستگی مفرط بدون ارتباط به حجم فعالیت روزانه ی شما از علائمی است که برای بی علامت ترین افراد هم اتفاق افتاده است.

درد عضلات

کوفتگی و درد بدن در پهلوها، کمر، پاها و استخوان ها می تواند از علائم کرونا باشد.

سر درد

در روزهای اول ممکن است سردرد و درد پشت چشم تجربه کنید که ممکن است با سرماخوردگی فصلی و سینوزیت اشتباه بگیرید.

چه کسانی باید تست آنتی بادی بدهند؟

این تست که به عنوان تست آزمایش خون ویروس کرونا نیز شناخته می شود متشکل از دو تست است.

آزمایش COVID 19-IgM: وجود آنتی بادی از کلاس IgM در خون به این معنی است که فرد اخیرا با ویروس در تماس بوده و احتمالا ناقل ویروس می باشد و شاید علائم بیماری در او آشکار شود برای این فرد PCRتوصیه میشود.

آزمایش COVID 19-IgG: وجود آنتی بادی از کلاس IgG در خون به این معنی است که فرد در گذشته با ویروس در تماس بوده و اگر IgG خون او منفی باشد احتمالا ناقل ویروس نمی باشد و بیمار نیز نیست و شاید تا حدودی نسبت به ویروسی که IgGخون را بالا بردهاست ایمن باشد.

مثبت بودن همزمان IgMوIgGخون به این معنی است که فرد با ویروس در زمان نه چندان دور در تماس بوده و احتمالا ناقل بیماری می باشد برای این فرد آزمایش PCRتوصیه میشود.

چه کسانی باید تست PCR بدهند؟

این تست برای کسانی است که میخواهند بدانند همین حالا به ویروس کرونای جدید مبتلا هستند یا خیر.

برای این آزمایش از مخاط بینی و گلوی شما نمونه برداری می شود و نمونه پس از انتقال به آزمایشگاه برای یافتن RNA ویروس بررسی می شود در صورت مشاهده ی بقایای ژنتیکی ویروس آزمایش مثبت اعلام می شود.

با این تست نمی توانید بفهمید که آیا قبلا به ویروس کرونا مبتلا شده اید یا خیر لذا برای انجام این تست از روز اول بروز علائم تا نهایتا سومین هفته ی بیماری می توانید اقدام کنید. این تست به شما کمک می کند بدانید مبتلا و از آن مهم تر ناقل کرونا هستید یا نه و با نتیجه ی آن می توانید در مورد قرنطینه یا فاصله گذاری اجتماعی با خانواده و دوستان تصمیم بگیرید.

سوالات متداول درباره تست کرونا

  • ۱- آیا نیاز است من تست کرونا بدهم؟

  • ۲- کدام یک از تست های کرونا مناسب من است؟

  • ۳- آیا بهتر نیست در بیمارستان تست بدهم؟

  • ۴- آیا اسکن ریه روش بهتری برای تشخیص کرونا نیست؟

  • ۵- آیا تست کرونا در منزل خطر ابتلا ندارد؟

روزشمار علائم ابتلا به کرونا:

از زمان آلوده شدن فرد تا بروز علائم ممکن است چندین روز طول بکشد این روز شمار از زمان بروز علائم است.

روز اول: علائم خیلی خفیف آغاز می شود. مبتلایان در روزهای آغازین ممکن است تب، سرفه های خشک یا بعضا تنگی نفس احساس کنند. علائم برخی نیز ممکن است از جنس خستگی مفرط و درد عضلانی باشد. درصد کمی از مبتلایان ممکن است یکی دو روز قبل از بروز این علائم اسهال یا تهوع داشته باشند.

روز پنجم: در موارد حاد، علائم بیمار شدید تر می شود. تنفس بیماران با مشکل همراه می شود، به خصوص افراد مسن تر و افرادی که سابقه بیمار های زمینه ای داشته باشند.

روز هفتم: در ووهان اکثر کسانی که در بیمارستان بستری شدند در هفتمین روز شروع علائمشان به بیمارستان منتقل شده اند.

روز هشتم: در بیماران بدحال، علائم شدید تر می شوند. مبتلایان به احتمال زیاد دچار تنگی نفس و ذات الریه یا سندرم دیسترس تنفسی حاد می شوند. در صورت بروز سندرم دیسترس تنفسی برای بیمار لوله تنفسی کار گذاشته می شود. متاسفانه اغلب کسانی که به سندرم دیسترس تنفسی دچار می شوند از دست می روند.

روز دهم: در صورتی که وضعیت بیماران رو به وخامت برود، روز دهم در سیر بیماری زمانی است که بیماران به بخش مراقبت های ویژه (آی سی یو) منتقل می شوند. مشکلات گوارش و درد شکم و از دست دادن اشتها در این بیماران به شدت بیشتر می شود.

شما می توانید پس از دریافت نتیجه ی تست با مشاوره پزشکی رایگان کرونا  سامانه رسا بدون خروج از منزل برای درمان خود از پزشکان راهکار دریافت کنید.