مشاوره پزشکی با متخصص  داخلی

مشاوره پزشکی با متخصص داخلی

از هر کجای ایران!

لیست متخصصین متخصص داخلی

در دسترس
خارج از ساعت پاسخگویی

می توانید در این بخش لیست متخصص داخلی سامانه رسا را مشاهده کنید و مشاور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در دسترس
خارج از ساعت پاسخگویی
تصویر آقای دکتر امید عبدالهی

تخصص داخلی از دانشگاه علوم پزشکی سمنان ، فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شمال ، سابقه طبابت: از سال ۸۳

پزشک جدید
پزشک جدید
۱۷۵۰۰ تومان / دقیقه
انتخاب مشاور
تصویر دکتر حمید گوهری‌فر

دکتر حمید گوهری‌فر

فوق تخصص روماتولوژی ، پزشکی داخلی

فوق تخصص روماتولوژی از دانشگاه تهران ، متخصص داخلی از دانشگاه تهران ، فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی کازرون

۵۰۰+
۵۰۰+ جلسه رضایت بخش
۲۵۰۰۰ تومان / دقیقه
انتخاب مشاور
تصویر آقای دکتر سیدعباس اسحاق‌حسینی

آقای دکتر سیدعباس اسحاق‌حسینی

فوق تخصص کلیه و مجاری ادرار (نفرولوژی) ، پزشکی داخلی

تخصص داخلی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ، فوق تخصص نفرولوژی از دانشگاه علوم پزشکی ایران ، سابقه طبابت: از سال ۶۸

۱۰۰+
۱۰۰+ جلسه رضایت بخش
۱۲۵۰۰ تومان / دقیقه
انتخاب مشاور
۱
پزشک خود را از لیست انتخاب کنید
۲
شماره موبایل خود را وارد کنید
۳
هزینه مشاوره خود را پرداخت کنید
۴
با پزشک تماس بگیرید
تصویر خانم دکتر مرضیه مغربی

خانم دکتر مرضیه مغربی

فوق تخصص روماتولوژی ، پزشکی داخلی

فوق تخصص روماتولوژی از دانشگاه مشهد ، تخصص داخلی از دانشگاه علوم پزشکی ایران ، فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی کرمان

پزشک جدید
پزشک جدید
۱۸۷۰۰ تومان / دقیقه
انتخاب مشاور
تصویر خانم دکتر نسرین قاسمی

متخصص داخلی از دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ، فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دارای بورد تخصصی

۵۰+
۵۰+ جلسه رضایت بخش
۱۸۷۰۰ تومان / دقیقه
انتخاب مشاور
تصویر آقای دکتر محمد سالک

متخصص بیماری‌های داخلی از دانشگاه شهید بهشتی تهران ، دارای بورد تخصصی بیماری های داخلی ، سابقه طبابت: از سال ۹۲

۲۰۰+
۲۰۰+ جلسه رضایت بخش
۶۵۰۰ تومان / دقیقه
انتخاب مشاور

آشنایی با پزشک داخلی

پزشکی داخلی تخصصی از پزشکی است که در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری هایی که اغلب بزرگسالان با آن درگیر هستند، فعالیت می‌کند. شاید برای اطرافیان شما هم اتفاق افتاده باشد که درگیر بیماری های مختلفی هستند و به ناچار به پزشکان متعددی مراجعه می‌کنند و در نهایت با انبوهی از داروها مواجه می‌شوند. درحالیکه ممکن است هر کدام از این داروها با هم تداخل داشته باشند، زمان و هزینه بسیاری صرف مراجعه به پزشکان و تهیه داروهای مختلف صرف می‌شود. در صورتی که می‌توان گفت پزشکان داخلی تنها گروهی هستند که می‌توانند بیماریهای مختلف را تحت نظر و ارزیابی قرار دهند و به همین دلیل است که این پزشکان می‌توانند یک بیمار را که با بیماری های مختلف دست به گریبان است، را درمان کنند.

وظایف متخصص داخلی چیست؟

پزشک داخلی به تشخیص و درمان بیماری هایی که ارگان خاصی از بدن یا همه آن را درگیر می‌کنند، می‌پردازد. همچنین به فردی که تحت درمان پزشک داخلی قرار می‌گیرد، در درمان بیماری هایی مثل فشار خون، بیماری قلبی، دیابت و مشکلات کلیوی و ریوی کمک می‌شود. پزشک داخلی همچنین به توضیح روش های درمانی و نتایج آزمایشهای بیمار می‌پردازد و راههای درمان را به خانواده بیمار معرفی می‌کند. علاوه بر اینها شغل پزشک داخلی دارای تخصص های متعددی مثل: فوق تخصص گوارش و کبد، خون و آنکولوژی، کلیه، روماتولوژی، غدد، قلب و عروق، ریه، بیماری های عفونی و گرمسیری می‌باشد.

متخصص داخلی چه بیماری هایی را درمان می‌کند؟

پزشکان داخلی توانایی پیشگیری، تشخیص و درمان گستره وسیعی از بیماریها را دارند. بیماریهایی که ارگانهای مختلفی از بدن را در هر سنی درگیر می‌کنند، مانند:

۱- فشار خون بالا، چربی خون، دیابت

۲- کنترل وزن

۳- بیماریهای مرتبط با دستگاه گوارش و کبد

۴- بیماریهای مرتبط با دستگاه تنفس

۵- پیشگیری، غربالگری و تشخیص انواع سرطان

۶- بیماریهای عفونی و ...

چه زمانی باید به متخصص داخلی مراجعه کنیم؟

اگر شما نمی‌دانید بیماری تان مربوط به کدام قسمت از بدنتان است احتمالا بهتر است به یک پزشک داخلی مراجعه کنید. برخی بیماری ها و عارضه هایی که توسط پزشکان داخلی تشخیص داده می‌شوند:

- درد قفسه سینه: درد مزمن قفسه سینه می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود، گاهی عامل ایجاد درد زخم معده یا مشکلات کیسه صفراست و گاهی ممکن است نیاز به رسیدگی فوری داشته باشد چون ممکن است به علت حمله قلبی ایجاد شده باشد.

- فشار خون بالا: فشار خون بالا نشانه بخصوصی ندارد و با تغییرات رژیم غذایی یا ترک سیگار، ورزش منظم و مصرف دارو قابل درمان است.

- عفونت تنفسی حاد: عفونت ها ممکن است بر اثر عوامل ویروسی یا باکتریایی ایجاد شوند که روند درمانی هر کدام متفاوت است.

- آسم: آسم بیماری مزمنی است که راهای تنفسی شخص را تحت تاثیر قرار می‌دهد. می‌توان با کنترل مواردی که باعث بروز آسم می‌شوند آن را مدیریت و درمان کرد.

- برونشیت: برونشیت ممکن است در اثر عفونت ویروسی یا استعمال مداوم سیگار ایجاد شود.

- درمان خستگی: گاهی خستگی مفرط بعلت مواردی مثل کم خونی، اختلالات خواب، مشکلات تیروئید یا افسردگی ایجاد می‌شود. برای تشخیص آن گاهی نیاز به تست جسمی، بررسی سوابق پزشکی و آزمایش خون نیاز است.

- دیابت: دیابت را با قند خون بالا می‌شناسیم. بسته به نوع دیابت درمانهای متفاوتی برای آن وجود دارد که شامل تزریق انسولین یا مصرف دارو می‌شود.

- کلسترول: کلسترول در اثر چربی بالای خون بوجود می‌آید. کلسترول بالا ریسک ابتلا به بیماری های قلبی را بالا می‌برد و راه درمان آن تغییر روش تغذیه ای و ورزش منظم است.

- کم کاری تیروئید: کارکرد نادرست و کمتر از حالت نرمال غده تیروئید باعث این بیماری می‌شود. نشانه های کم کاری تیروئید شامل افزایش وزن، خستگی، فراموشکاری و خشکی پوست و مو می‌باشد.

- میگرن: سردردهای شدیدی می‌توانند باعث حالت تهوع، استفراغ و حساسیت زیاد به نور و صدا شوند. درمان مشخصی برای میگرن وجود ندارد اما می‌توان شدت آن را کاهش داد.

تماس تلفنی با پزشکان داخلی از طریق سامانه رسا

سامانه رسا با فراهم کردن امکان تماس مستقیم با پزشک در هر ساعتی از شبانه روز و از هر نقطه از کشور، سعی در دسترسی هرچه آسانتر شما به پزشکتان داشته است. بنابراین بدون نیاز به حضور در مطب پزشکتان می‌توانید از براحتی خدمات آنها بهره مند شوید.