مشاوره با متخصص ژنتیک پزشکی

مشاوره با متخصص ژنتیک پزشکی

از هر کجای ایران!

لیست متخصصین متخصص ژنتیک پزشکی

در دسترس
خارج از ساعت پاسخگویی

می توانید در این بخش لیست متخصص ژنتیک پزشکی سامانه رسا را مشاهده کنید و مشاور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در دسترس
خارج از ساعت پاسخگویی
تصویر دکتر احمد ابراهیمی

دکتر احمد ابراهیمی

دکترای تخصصی ژنتیک ، ژنتیک پزشکی

متخصص و مشاور ژنتیک پزشکی ،

۵۰+
۵۰+ جلسه رضایت بخش
۲۵۰۰۰ تومان / دقیقه
انتخاب مشاور
تصویر خانم دکتر رومینا دستمالچی

دکترای حرفه ای ژنتیک از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، مدیرآزمایشگاه سپند اقدسیه و آزمایشگاه نیکا ، دارای گواهی مشاوره ژنتیک از بهزیستی

پزشک جدید
پزشک جدید
۵۵۰۰ تومان / دقیقه
انتخاب مشاور
۱
پزشک خود را از لیست انتخاب کنید
۲
شماره موبایل خود را وارد کنید
۳
هزینه مشاوره خود را پرداخت کنید
۴
با پزشک تماس بگیرید

ژنتیک پزشکی چیست؟

ژن شناسی یا ژنتیک پزشکی یکی از رشته های تخصصی پزشکی است که به مطالعه انتقال صفات از یک نسل به نسل دیگر می‌پردازد. وقتی پای بررسی صفات در نسل های انسانی وسط باشد این دانش را ژنتیک انسانی می‌نامند. ژنتیک پزشکی نیز شاخه ای از ژنتیک انسانی است که انتقال یک صفت از نسلی به نسل دیگر را در انسان و در ارتباط با سلامت و بیماری مورد بررسی قرار می‌دهد.

شاخه های ژنتیک پزشکی کدام است؟

ژنتیک پزشکی از شاخه های گوناگونی تشکیل شده که هر کدام ترکیبی از رشته ژنتیک با سایر علوم می‌باشد. از جمله می‌توان به : ژنتیک بالینی، ژنتیک بیوشیمی، مشاوره ژنتیک، سیتوژنتیک، ژنتیک مولوکولی و ژنتیک بیماری های شایع اشاره کرد. به طور مثال سیتو ژنتیک از ترکیب سیتولوژی و ژنتیک به وجود آمده است و ژنتیک بالینی نیز ترکیبی از رشته های ژنتیک و پزشکی بالینی ‌می‌باشد.

هدف ژنتیک پزشکی چیست؟

از اهداف اصلی علم ژنتیک پیشگیری، تشخیص و درمان اساسی بیماری های ژنتیکی است. ژنتیک پزشکی یکی از مهمترین شاخه های علم ژنتیک است و حضور مشاورین ژنتیک در تمام مراکز درماین و بیمارستانها الزامی می‌باشد.

ژنتیک پزشکی به بررسی علل انواع ناهنجاری های ژنتیکی در انسان می‌پردازد و سعی بر آن دارد که با توصیف دقیق وضعیت و علت مولکولی به راهکارهایی برای جلوگیری از بروز وضعیت و تشخیص قبل از تولد و حتی درمان بیماری بپردازد.

اهمیت ژنتیک در سایر جنبه های پزشکی چیست؟

علم ژنتیک باعث فراهم شدن مفاهیمی می‌شود که مسیر سایر کارهای پزشکی را هموار می‌سازد. به طور مثال یک از جنبه های ژنتیک پزشکی مربوط به طب است و بر این موضوع تاکید دارد که شناخت تاریخچه خانوادگی از مهمترین قدم های شناخت و تجزیه و تحلیل انواع اختلالات است.